Něco o mně

Všechno to začalo tak nějak nenápadně. První písničky začaly vznikat paralelně s mým příchodem na medicínu do Prahy – bylo to dávno, někdy v roce 2005 :-) . Postupně vznikla zásoba jak profesně deformovaných písniček, tak i těch „normálních“. Přišly první malé koncerty, vystupování na kolejích, hraní pro kamarády. A už nebylo cesty zpátky – začalo mě to HODNĚ bavit.

Někdy v roce 2007 jsem potkal kytaristu a kamaráda Honzu Brodníčka, a začalo krátké, ale hezké a první hraní v duu.  Jako všechno to po nějaké době skončilo.  Přibylo trochu více volného času, objevil jsem folkové možnosti Prahy a začal koncertovat sám. Série malých i větších vystoupení v kavárně Potrvá, v posluchárně ve Vinohradské nemocnici, oblastní kola Pražské Porty, soutěž Notování, festival  Vyšehraní atd. V roce 2010 jsem měl tu čest okusit podia folkové Zahrady a nahlédnout tak do světa toho „velkého“ folku . Velká zkušenost a nezapomenutelný zážitek.

V roce 2011 se ale moje pražská pouť začala chýlit ke konci a s titulem MUDr. před jménem jsem se vrátil zpátky do Ostravy. A protože nejen medicínou je člověk živ, sešel jsem se v jedné ostravské čajovně s mým kamarádem, budoucím lékařem a kytaristou Michalem Mačákem.  Zavzpomínali jsme na kytarové kurzy hudební školy Akord a napadlo nás, že bychom mé písně zkusili opět ve dvou. Příjemné koncerty a nebylo jich málo, zkoušky doma – paráda.

Z touhy hrát a také z toho příjemného “aby se v Ostravě hrálo” vyvstal nápad přivést do Ostravy open mic. Formát hudebního pořadu, otevřeného prostoru pro autorskou tvorbu, pro písničkáře. A tak vznikl Na Pódiu Open Mic Ostrava. K červnu 2015 proběhlo již šestadvacet večerů. Autorská tvorba, poetika, atmosféra, inspirace, to vše je open mic.

A tak se to pěkně skládá a přetváří. Času je méně, práce více a tak nyní vystupuji převážně sám. Přicházejí nové věci hudební i nehudební, uvidíme, jak to bude dále ….