Open Mic Ostrava

 Open Mic Ostrava 

  Asi stěžejní hudební krok v mé dosavadní “kariéře”. Jestli jsou šťastné vody, do kterých člověk vstupuje, tak pro mě to byla právě ta openmicová. Začalo to někdy v prosinci 2012, tedy vím to přesně. Otevřený prostor pro (ne)jen písničkáře. Malá scéna, kde kdokoliv může vystoupit. Atmosféra, poetika, muzika, která na sebe zrovna neupozorňuje palcovými titulky v novinách. Díky dobrým lidem, ostravské čajovně Rashmi, vznikla scéna, projekt, pod jehož hlavičkou proběhlo jedenatřicet hudebních pořadů. Známí i neznámí, písničkáři v hudebních začátcích, ale i staří bardi – zkušení. Téměř 170 písničkářů prošlo touto malou scénou, inspirující představení před vnímavým publikem.

  Ale jsou hudební etapy, které musí dojít konce, byť třeba v tom nejlepším, aby mohly vzniknout jiné, možná mnohem lepší. K lednu 2016 jsem se rozhodl projekt v porubské čajovně ukončit, možná si dát přestávku, poohlédnout se, ale věděl jsem, že to nebude mít dlouhé trvání, ta muzika prostě láká.

  Neskromně přiznávám, že po posledním porubském pořadu a již avizovaném konci mi začaly chodit nabídky prostoru a spolupráce. Na Open Mic v Ostravě nemám a nikdy ani mít nechci žádný patent, ale tak nějak k Ostravě patří. A tak slovo – a možná náhoda – dala slovo a ozval se mi kamarád Milan Šťastný, a tak našel ostravský OM novou domovskou scénu – Hudební oddělení Knihovny města Ostravy. Zase muzika, zase kolem ní samí dobří lidé. Přátelé, OM v Ostravě běží, je v centru a já se budu těšit. Máme za sebou už pár knihovnických večerů. A světu div se, v září 2017 startuje OM Ostrava svou ŠESTOU sezonu.

David

 

 

 

Recent Posts